– Opieka osób starszych

71 712 88 66

Poznaj zespół Proseca

Dajemy wsparcie, pracę i bezpieczeństwo

Codziennie poznajemy Was, Wasze problemy, zainteresowania, plany. Chcemy Wam się przedstawić. Zobacz jak wyglądamy, sprawdź kto jest z Tobą w stałym kontakcie. Pamiętaj, że możesz na nas liczyć – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

01 Zespół

Katarzyna Parfianowicz-Jaworska

Praca w branży opiekuńczej dostarcza mi wielu niespodzianek, wyzwań a przede wszystkim niezwykłej satysfakcji. Budowanie dobrych relacji z Opiekunkami i Opiekunami jest dla mnie priorytetem. Świadomość, że już tak wiele Opiekunek i Opiekunów nam zaufało, daje nam motywację do dalszego rozwoju. Codziennie czerpiemy od Was dobrą energię, a także dzielimy się z Wami naszym entuzjazmem. Po pracy czas wolny poświęcam rodzinie, podróżom i dobrej kuchni.

05 Zespół

Anna Brejtfus

Moim priorytetem jest wysoki standard obsługi oraz dobry kontakt z naszymi pracownikami. Zależy mi, aby nasi Opiekunowie darzyli nas zaufaniem i wiedzieli, że mogą na nas liczyć w każdej sytuacji. W Proseca dużą przyjemność sprawia mi praca w młodym i pełnym zapału zespole. Mam nadzieję, że nasz optymizm udziela się Opiekunkom i Opiekunom, którzy z nami współpracują. Moją pasją są podróże, dzięki którym mam możliwość poznawania nowych miejsc, ludzi i ich kultury.

03 Zespół

Anna Pielas

Kultura Niemiec oraz sam język niemiecki od zawsze mnie fascynowały, stąd wybór studiów – filologia germańska. Kocham czytać książki, słuchać muzyki i się rozwijać. Dlatego związałam się z firmą Proseca. w pracy z Opiekunkami i Opiekunami (tak, tak, coraz więcej Panów podejmuje się tego zajęcia) mogę liczyć nie tylko na pozytywną atmosferę i profesjonalizm, ale także ciągły kontakt z ludźmi pełnymi pasji i sercem do opieki.

02 Zespół

Karolina Ukasik

Dbam o to, aby spędzać dużo czasu z rodziną i przyjaciółmi. Poznawanie nowych ludzi i podróże są dla mnie również ważne. Pracuję w Proseca, bo cieszy mnie, że każdy dzień w pracy jest inny – rekrutacja Opiekunek i pomoc w znalezieniu im zlecenia dopasowanego do ich potrzeb są zaletą tej pracy. Praca w pełnej wyzwań i dynamicznej roli, a także swoboda wyrażania pomysłów i podejmowania decyzji na podstawie zdobytej wiedzy, są bardzo motywujące. Najchętniej odpoczywam chodząc do kina i podróżując.

02 Zespół

Konrad Szmyt

Jestem niepoprawnym optymistą, a na mojej twarzy zawsze widnieje uśmiech. Chętnie służę pomocą innym. Charakteryzuje mnie odpowiedzialność i wytrwałość, dlatego wiem, że gdy w pracy jestem zobowiązany do określonego zadania, to zawsze dotrzymam słowa. Staram się nie zawieść nikogo, tak by każdy mógł zawsze na mnie liczyć. Dlatego pracuję w Proseca.

Katarzyna Woszczyk Zespół

Katarzyna Woszczyk

Mam pogodne usposobienie, a na mojej twarzy zawsze gości promienny uśmiech. Dbam o dobrą atmosferę między ludźmi i lubię z nimi współpracować. Odczuwam satysfakcję, kiedy mogę pomagać innym, co jest bardzo ważne również w naszej pracy.  Cechuje mnie odpowiedzialność i rzetelność, dlatego nasze Opiekunki oraz Opiekunowie mogą zawsze na mnie liczyć.  Uwielbiam szybkie tempo pracy, które motywuje mnie do jeszcze efektywniejszego działania. Na co dzień jestem przedsiębiorcza i kreatywna, co pozwala mi rozwiązać wszystkie trudności i zamienić je w sukces.  Poza pracą uwielbiam gotować oraz malować – tworzenie i sztuka to moja pasja.

 
Patrycja Szymańska Zespół

Patrycja Szymańska

Rozwój osobisty, zawodowy, a także budowanie pozytywnych relacji interpersonalnych od zawsze stanowiły obszar moich zainteresowań. Z wykształcenia jestem pedagogiem i doradcą zawodowym, dlatego tak dużą satysfakcję przynosi mi praca z drugim człowiekiem. Prywatnie bardzo cenię sobie czas spędzany z rodziną i przyjaciółmi na wspólnym gotowaniu, spacerach i wycieczkach rowerowych. Ważna jest dla mnie zdrowa dieta, lubię wyszukiwać nowych kulinarnych inspiracji. Praca w Proseca to dla mnie ciekawe wyzwanie, a także źródło nowych doświadczeń. Kontakt z drugim człowiekiem oparty na wzajemnym szacunku, empatii i życzliwości, stanowi podstawę w tej pracy.

 
Krajniak Zespół

Izabela Krajniak

Pracuję w Proseca ponieważ cenię sobie rozwój, profesjonalizm i pozytywna atmosferę. Z wykształcenia jestem pedagogiem, swoje umiejętności wykorzystuję w pracy na co dzień. Jedną z moich pasji są ludzie, dlatego cenię sobie dobre relacje i czas spędzony z każdym. Jestem optymistką i uważam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Interesuję się sportem, uwielbiam nurkowanie, książki i wycieczki górskie.

Tołżewska Zespół

Patrycja Lasek

W swojej codziennej pracy jestem odpowiedzialna za pierwszy kontakt z Opiekunkami i Opiekunami. Zadowolenie tych osób jest dla mnie priorytetem, dlatego staram się udzielać jak najbardziej szczegółowych i rzetelnych informacji. Proseca to miejsce, w którym mogę rozwijać się zawodowo w interesujących mnie obszarach: rekrutacji oraz administracji. Czas wolny wykorzystuję na krótkie wyjazdy w góry.

08 Zespół

Klaudia Chrzanowska

Moją największą pasją jest nauka języków obcych oraz poznawanie innych kultur, dlatego przy wyborze studiów zdecydowałam się na filologię germańską. Cechuje mnie empatia, otwartość i pozytywne nastawianie do życia. Z chęcią podejmuje nowe wyzwania. Praca w PROSECA sprawia mi radość, ponieważ każdy dzień jest inny i każdego dnia mogę nauczyć się czegoś nowego. Dobry kontakt z naszymi Opiekunkami i Opiekunami jest moim priorytetem. Czas wolny najchętniej spędzam w gronie przyjaciół i rodziny. Interesuję się akwarystyką oraz fotografią, a także lubię czytać książki.

Brańska 145x218 Zespół

Aleksandra Dukszto - Brańska

Przygodę z Proseca rozpoczęłam od wyjazdów na zlecenia, jako opiekunka. Jeden śmiały krok sprawił, że znalazłam się po drugiej stronie, aby móc dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi Opiekunkami i Opiekunami osób starszych, pracujących na terenie Niemiec. Właśnie to najbardziej lubię w tej pracy, poruszam się po dobrze znanym mi obszarze, a mimo to ciągle się rozwijam. Mogę wykazać się kreatywnością, pozostając w kontakcie ze swoim zawodem i zainteresowaniami. Prywatnie uwielbiam gotować, bardzo lubię też wszelkie prace manualne, robótki ręczne, kontakt z przyrodą, rodziną i zwierzętami.

Czajkowska 145x218 Zespół

Sabina Czajkowska

Wyrozumiałość, zaangażowanie oraz empatia to cechy, które towarzyszą mi każdego dnia zarówno w kontakcie z Opiekunkami i Opiekunami jak również w zespole, w którym pracuję. Proseca to dla mnie różnorodność wykonywanych zadań oraz nowe wyzwania, którym lubię stawiać czoła. Z wykształcenia jestem germanistką, dlatego cieszę się, że mogę na co dzień posługiwać się językiem niemieckim. Interesuję się profilaktyką zdrowia, językoznawstwem oraz malarstwem.

Prus 145x218 Zespół

Katarzyna Prus

Praca w Proseca daje wiele możliwości rozwoju, zarówno osobistego, jak i zawodowego. Cieszę się, że mogę być częścią tak zgranego, młodego, ambitnego zespołu, który na co dzień sprawia, by nasze Opiekunki i Opiekunowie czuli się pewnie i bezpiecznie. Jestem osobą, która stara się wykonywać swoje zadania na 100%. Mam nadzieję, że niejednokrotnie będę mogła służyć pomocą. W pracy bardzo cenię sobie kontakt z ludźmi, a możliwość pomocy innym w rozwiązywaniu ich problemów daje mi ogromna satysfakcję. W wolnych chwilach gotuję i rozwijam swoją pasję, jaką jest projektowanie wnętrz.

Jankowska 145x218 Zespół

Monika Jankowska

W życiu kieruje się zasadą – traktuj ludzi tak samo, jakbyś sam chciał być traktowany. Wiem również, jak ważne jest to, aby Opiekunki i Opiekunowie, którzy podjęli z nami współpracę czuli się bezpiecznie. Dlatego do każdej osoby podchodzę indywidualnie oraz z wyczuciem. Budowanie relacji polegających na zadowoleniu oraz zaufaniu naszych pracowników jest dla mnie priorytetem. Dzięki pracy w firmie Proseca codziennie udoskonalam swoje umiejętności interpersonalne. Uwielbiam gotować oraz próbować nowych smaków, szczególnie azjatyckich. Czas wolny po pracy spędzam w towarzystwie mojego czworonożnego przyjaciela – kundelka Miśki.

Marcinkowska 145x218 Zespół

Sylwia Marcinkowska

Cieszę się, że mam przyjemność pracować w firmie Proseca na stanowisku koordynatora kontraktów. Cechuje mnie empatia, otwartość i duża cierpliwość. W mojej codziennej pracy wykorzystuję umiejętności uważnego słuchania oraz kreatywnego myślenia. Staram się poszukiwać różnych dróg do rozwiązania dylematów, z którymi zmagają się nasze Opiekunki i Opiekunowie. Moim priorytetem jest zaufanie i bezpieczeństwo osób, z którymi współpracujemy. W wolnych chwilach cieszę się z czasu spędzonego z rodziną. Uwielbiam krótkie wypady za miasto oraz wycieczki rowerowe, kiedy to relaksuję się na świeżym powietrzu. Interesuje mnie kino niezależne oraz zdrowa i pyszna kuchnia.

Rusin 145x218 Zespół

Patrycja Rusin

Jestem osobą pogodną oraz optymistycznie podchodzącą do życia. W życiu prywatnym i zawodowym bardzo cenię sobie kontakt z innymi ludźmi, a także budowanie pozytywnych relacji opartych na wzajemnym zaufaniu. Cieszę się, że pracuję w Proseca, gdzie te elementy stanowią fundament funkcjonowania firmy. Z dużym zaangażowaniem podchodzę do swoich obowiązków, a każda osoba, z którą mam styczność może liczyć na mój profesjonalizm i empatię. Praca tu daje mi wiele satysfakcji, ponieważ na co dzień obcuję z młodymi i energicznymi ludźmi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Prywatnie moją największą pasją są podróże i poznawanie nowych kultur, uwielbiam wędrówki po górach w gronie przyjaciół. Kocham też zwierzęta, a wolne chwile często wykorzystuję na jazdę konną.

07 2 Zespół

Aleksandra Urbańska

W życiu prywatnym jak i zawodowym cenię sobie kontakt z ludźmi, możliwość pomocy innym daje mi ogromną satysfakcję. Praca w Proseca sprawia mi wiele radości, ponieważ codziennie spotykam ludzi pozytywnie nastawionych do życia, którzy potrafią znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji. Cechuje mnie umiejętność słuchania ludzi i empatia co jest ważne na moim stanowisku na którym jestem odpowiedzialna za pierwszy kontakt z Opiekunami. Wolne chwile najchętniej spędzam w gronie najbliższych, uwielbiam podróżować, poznawać nowych ludzi, ich kulturę i zwyczaje.

07 2 Zespół

Dominika Musiał

Praca w PROSECA codziennie stawia przede mną zadania, którym z sumiennością staram się sprostać. Cieszę się, kiedy moje starania przynoszą efekty. Każdego dnia nabywam nowe umiejętności i wzbogacam doświadczenie. Miła atmosfera panująca w firmie przekłada się na jakość kontaktu z Opiekunkami i Opiekunami – z każdym z nich chciałabym podzielić się swoim zapałem i pozytywną energią. Jestem życzliwie nastawiona do innych i z zaangażowaniem wypełniam swoje obowiązki. Wierzę, że po burzy zawsze wychodzi słońce, a przejściowe niepowodzenia udoskonalają nasz charakter i sprawiają, że możemy więcej.

07 2 Zespół

Nina Rydzoń

Rozpoczęłam pracę w Proseca, ponieważ chciałam zmienić coś w swoim życiu zawodowym. Zawsze lubiłam kontakt z ludźmi, dlatego z dużą przyjemnością rozmawiam z naszymi Opiekunkami i Opiekunami oraz staram się dopasować zlecenia do Ich preferencji i potrzeb. Spokój, opanowanie i cierpliwość – te cechy najtrafniej opisują mój charakter. W życiu prywatnym najwięcej czasu spędzam z moją rodziną i przyjaciółmi. Interesuję się akwarystyką, chętnie czytam książki i podróżuję. W wolnych chwilach lubię spędzać czas w kuchni i eksperymentować z nowymi przepisami.

07 2 Zespół

Sara Witkowska

Praca z drugim człowiekiem daje mi dużo satysfakcji. Lubię dzielić się moją pozytywną energią z naszymi Opiekunkami i Opiekunami. Zależy mi na nawiązywaniu długotrwałych relacji opartych na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu. PROSECA umożliwia mi wszechstronny rozwój oraz zdobywanie nowych doświadczeń w obszarze szeroko pojętego zarządzania zasobami ludzkimi. Ponadto praca w młodym, ambitnym i dynamicznym zespole to sama przyjemność! Wolny czas poświęcam głównie rodzinie oraz pogłębianiu wiedzy. Ponadto zasłuchuję się w muzyce rockowej, zaczytuję się w kryminałach, podróżuję oraz rozwijam zdolności kulinarne.

 

Top

Szanowni Państwo!

Aby móc dobrze dostosować naszą ofertę do Twoich wymogów, potrzebujemy zgody na jeszcze lepsze dopasowanie treści marketingowych, względem tego, co tak naprawdę Cię interesuje.

PAMIĘTAJ: Twoje dane są u nas bezpieczne, nie wykorzystujemy ich poza naszymi uprawnieniami.

Wszelkie zmiany na stronie internetowej związane są z nowymi zasadami na jakich odbywa się przetwarzanie Twoich danych osobowych, obowiązującymi od 25.05.2018 r. Zgodę możesz w każdej chwili anulować, wchodząc w naszą politykę prywatności


§1.
 1. Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady zbierania, przetwarzania i ochrony Danych Osobowych w związku z korzystaniem ze strony internetowej proseca.pl.
 2. Niniejszy dokument jest zgodny z postanowieniami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem Danych Osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie Danych Osobowych (Dz.U. z 2018 r. poz. 1000), ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002r. nr 144, poz. 1204) oraz z innymi przepisami powszechnie obowiązującymi.
 3. W razie ogólnych pytań dotyczących prywatności, a także pytań dotyczących niniejszej Polityki prywatności lub wykorzystania Danych Osobowych i Plików Cookies zachęcamy do kontaktu pod adresem: [email protected]
 4. Współadministratorzy zapewniają, iż dokładają wszelkich starań, by Przetwarzanie przez nich Danych Osobowych odbywało się z największym poszanowaniem prywatności osób, których dane dotyczą, oraz z najwyższą dbałością o bezpieczeństwo przetwarzanych Danych Osobowych, a w szczególności zapewniają, iż podjęli wszelkie przewidziane prawem środki zmierzające do zabezpieczenia zbiorów Danych Osobowych.
 5. Współadministratorzy oświadczają, iż stosują środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę przetwarzanych Danych Osobowych odpowiednią do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną, a w szczególności zabezpieczają dane przed ich udostępnieniem osobom nieupoważnionym, zabraniem przez osobę nieuprawnioną, przetwarzaniem z naruszeniem prawa oraz zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem.
 6. Treść klauzuli dla osoby kandydującej na stanowisko opiekuna/opiekunki dla osób starszych znajduje się w Serwisie pod formularzem rekrutacyjnym.
 7. ADO wyznaczył Damiana Klimasa jako Inspektora Ochrony Danych (dalej „IOD”), z którym można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych, za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem e-mail: [email protected]
§2.
Ilekroć w Polityce Prywatności mowa o:
 1. Współadministratorach – rozumie się przez to współadministratorów w rozumieniu przepisów RODO. Współadministratorami Twoich danych osobowych są:
  a. PM Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (ul. Gajowicka 195, 53-150 Wrocław, KRS 0000631671, NIP 8971827491),
  b. Proseca Sp z o.o. Sp. K. z siedzibą we Wrocławiu (ul. Gajowicka 195, 53-150 Wrocław, KRS 0000636579, NIP 8971828562),
  c. Proseca Polska Sp z o.o. Sp. K. z siedzibą we Wrocławiu (ul. Gajowicka 195, 53-150 Wrocław, KRS 0000708719, NIP 8943121170),
  d. Proseca EU Sp. Z o.o. Sp. K. z siedzibą we Wrocławiu (ul. Gajowicka 195, 53-150 Wrocław, KRS 0000765780, NIP 8943136711),
  e. Proseca Personal Sp. Z o.o. Sp. K. z siedzibą we Wrocławiu (ul. Gajowicka 195, 53-150 Wrocław, KRS 0000768955, NIP 8943137610),
  f. Proseca DE Sp. z. o. o. Sp. K. z siedzibą we Wrocławiu (ul. Gajowicka 195, 53-150 Wrocław, KRS 0000774820, NIP 8943138940).
 2. Danych Osobowych – rozumie się przez to podstawowe dane o Użytkowniku, dzięki którym możliwe jest określenie jego tożsamości w sposób bezpośredni lub pośredni m.in. nazwa Użytkownika, adres e-mail, imię, nazwisko, telefon, adres oraz inne dane niezbędne do bezpośredniego kontaktu, a także dane podawane podczas Rejestracji i późniejszego korzystania z Serwisu;
 3. Newsletterze – rozumie się przez to usługę dostarczania przez Współadministratorów informacji dotyczących ofert opieki nad osobami starszymi, szkoleń, warsztatów, konkursów, a także innych informacji cennych z perspektywy osoby sprawującej opiekę nad osobami starszymi;
 4. Serwis – rozumie się przez to stronę internetową działającą pod adresem: https://proseca.pl;
 5. Oprogramowaniu – rozumie się przez to przeglądarki internetowe, z których może korzystać Użytkownik, w celu korzystania z Serwisu. Przykładowymi przeglądarkami internetowymi są: Opera, Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer czy Safari;
 6. Plikach Cookies (tzw. ciasteczkach) – rozumie się przez to dane informatyczne stanowiące, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w Urządzeniu Użytkownika i przeznaczone są do korzystania z Serwisu; zawierają nazwę strony internetowej swojego pochodzenia, swój numer identyfikacyjny oraz czas przechowywania na urządzeniu końcowym; pliki cookies pozwalają na rozpoznać urządzenie Użytkownika i dostosować ustawienia strony internetowej do jego indywidualnych preferencji;
 7. Przetwarzaniu Danych Osobowych – rozumie się przez to operację lub zestaw operacji wykonywanych na Danych Osobowych lub zestawach Danych Osobowych w sposób zautomatyzowany lub niezautomatyzowany, taką jak zbieranie, utrwalanie, organizowanie, porządkowanie, przechowywanie, adaptowanie lub modyfikowanie, pobieranie, przeglądanie, wykorzystywanie, ujawnianie poprzez przesłanie, rozpowszechnianie lub innego rodzaju udostępnianie, dopasowywanie lub łączenie, ograniczanie, usuwanie lub niszczenie;
 8. Regulaminie – rozumie się przez to Regulamin Serwisu dostępny po adresem [link], który określa rodzaje, zakres i warunki korzystania z Serwisu, a także prawa i obowiązki Współadministratorów oraz Użytkowników;
 9. Rejestracji – rozumie się przez to zgodny z Regulaminem proces mający na celu utworzenie przez Użytkownika Konta w Serwisie;
 10. RODO – rozumie się przez to Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem Danych Osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych);
 11. Urządzeniu – rozumie się przez to elektroniczne Urządzenie za pośrednictwem, którego Użytkownik uzyskuje dostęp do Serwisu, a w szczególności: komputery klasy PC, laptopy, tablety, smartphone'y;
 12. Użytkowniku – rozumie się przez to osobę, która dokonała Rejestracji i na rzecz której zgodnie z Regulaminem i przepisami prawa są świadczone usługi drogą elektroniczną;
 13. Zgodzie – rozumie się przez to dobrowolne, konkretne, świadome i jednoznaczne wyrażenie woli, którym osoba, której dane dotyczą, w formie oświadczenia lub wyraźnego działania, przyzwala na Przetwarzanie dotyczących jej Danych Osobowych.
§3.
 1. Dane Osobowe przetwarzane są wyłącznie w następujących celach:
  1) realizacja usług oferowanych lub świadczonych za pośrednictwem Serwisu (usługi świadczone drogą elektroniczną) w celu udostępnienia Użytkownikom ofert pracy;
  2) kontakt z Użytkownikiem w celu zawarcia umowy, jeśli Użytkownik wyraził zainteresowanie jedną z przedstawionych ofert lub wysłał swoje Dane Osobowe poprzez formularz kontaktowy;
  3) prowadzenie marketingu bezpośredniego;
  4) analiza, organizowanie i ulepszanie Serwisu oraz świadczonych usług;
  5) pozostałe cele przetwarzania są wskazane w klauzulach informacyjnych.
 2. Dane Osobowe osób, których dane dotyczą, są przetwarzane zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. b RODO. Oznacza to, że są przetwarzane, gdy jest to konieczne do wykonania zawartej umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną w oparciu o Regulamin oraz do podjęcia działań przed zawarciem umowy świadczenia usług opieki (rekrutacja) następujących na żądanie osoby, której dane dotyczą. Ponadto ta podstawa będzie miała zastosowania w zakresie zawarcia Umowy na świadczenie przez Użytkownika opieki nad osobami starszymi.
 3. Dane Osobowe są przetwarzane także na podstawie Zgody udzielonej przez osobę, której dane dotyczą, zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a RODO, w szczególności w zakresie przesyłania informacji handlowych, a także przetwarzania danych osobowych w szerszym zakresie niż jest to konieczne do zawarcia umowy (np. jeśli Użytkownik udostępnił Współadministratorom więcej danych w procesie rekrutacji) oraz dla celów rekrutacji po zakończonej współpracy.
 4. W szczególnych przypadkach Dane Osobowe są przetwarzane w sytuacji, gdy jest to konieczne do wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Współadministratorach zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c RODO, a w szczególności obowiązków odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne oraz zaliczek na podatek dochodowy.
 5. Dane Osobowe są przetwarzane, jeśli jest to niezbędne do realizacji celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Współadministratorów lub podmiot trzeci zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. f RODO, w szczególności takich jak kontakt Użytkownika ze Współadministratorami zwłaszcza za pomocą formularza kontaktowego, wysyłanie newslettera, marketing bezpośredni własnych usług, analizy i poprawy jakości oferty usług opieki, tworzenia statystyk, obrona przed roszczeniami lub ustalenie i dochodzenie roszczeń z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, przesyłanie Danych Osobowych w ramach grupy przedsiębiorstw do wewnętrznych celów administracyjnych czy ocena jakości usług. Dane Osobowe mogą być przetwarzane dla celów marketingu bezpośredniego do momentu wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania.
 6. Współadministratorzy przestrzegają następujących zasad Przetwarzania Danych Osobowych:
  1) wdrażają odpowiednie środki techniczne i organizacyjne, aby przetwarzanie odbywało się zgodnie z przepisami o ochronie Danych Osobowych i aby móc to wykazać;
  2) utrwalają zbierane Dane Osobowe wyłącznie na takich nośnikach informacji, które są zabezpieczone przed dostępem osób trzecich;
  3) wykonują nadzór nad bezpieczeństwem danych przez cały okres ich posiadania w sposób zapewniający w szczególności ochronę przed dostępem osób nieuprawnionych, uszkodzeniem, zniszczeniem lub utratą;
  4) przekazują dane uprawnionym podmiotom wyłącznie na podstawie obowiązujących przepisów prawa;
  5) zachowują poufność Danych Osobowych;
  6) zapewniają osobom, których dane dotyczą, realizację ich praw wynikającychz przepisów prawa.
 7. Współadministratorzy mogą przetwarzać następujące Dane Osobowe podane podczas świadczenia Usług, które w szczególności pozyskiwane będą poprzez formularze kontaktowe: imię, nazwisko, telefon, e-mail, województwo zamieszkania, statystyki związane z wyświetlaniem Serwisu.
 8. Podanie Danych Osobowych, o których mowa w ust. 7 niniejszego paragrafu, jest dobrowolne, ale podanie danych kontaktowych warunkuje kontakt ze strony Współadministratorów.
 9. Ponadto przetwarzane będą wszelkie Dane Osobowe przekazane przez osoby, których dane dotyczą, w związku z jakąkolwiek formą kontaktu z Współadministratorami.
 10. Podanie dodatkowych Danych Osobowych może być wymagane w uzasadnionych okolicznościach, w szczególności w przypadku skierowania do Współadministratorów uzasadnionego wniosku o przekazanie danych uprawnionym podmiotom, o czym osoba, której dane dotyczą, każdorazowo zostanie poinformowana.
 11. Odbiorcami Danych Osobowych mogą być:
  1) podmioty, którym dane przekazywane są na zasadzie powierzenia, o ile jest to konieczne dla prawidłowego zrealizowania usług (np. agencje, pośrednicy poszukujący opiekuna, obsługa IT, obsługa finansowa);
  2) podmioty z grupy przedsiębiorstw Proseca;
  3) dostawcy Współadministratorów, w szczególności podmioty świadczące usługi prawne, ochroniarskie, informatyczne, transportowe i szkoleniowe;
  4) partnerzy Współadministratorów Danych Osobowych zajmujący się pozyskiwaniem klientów.
 12. Dane Osobowe będą przechowywane nie dłużej niż jest to wymagane przepisami prawa i nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągniecia celu przetwarzania, a ponadto nie dłużej niż jest to konieczne w celu dochodzenia roszczeń aż do momentu ich przedawnienia. Dane Osobowe będą przechowywane przez okres posiadania Konta w Serwisie dla celów realizacji usługi Konta oraz związanych z nim funkcjonalności oraz innych usług zgodnie z Regulaminem, jak również do celów marketingowych. Po usunięciu Konta dane zostaną zanonimizowane, za wyjątkiem następujących danych: imię, nazwisko, adres e-mail, historia informacji pozostawionych w Serwisie oraz informacja o wyrażonych Zgodach (te dane będą przechowywane jeszcze przez okres 5 lat od usunięcia Konta dla celów rozpatrywania ewentualnych skarg oraz roszczeń związanych z korzystaniem z Serwisu).
 13. Dane Osobowe, których przetwarzanie odbywa się na podstawie Zgody (np. newsletter), przechowywane będą do czasu cofnięcia Zgody na ich przetwarzanie oraz przez czas posiadania Konta i przez 5 lat po usunięciu Konta w celu zabezpieczenia materiału dowodowego w przypadku powstania ewentualnych roszczeń. Użytkownik może w dowolnym czasie cofnąć Zgodę, co nie wpływa na zgodność z prawem Przetwarzania Danych Osobowych, którego dokonano na podstawie Zgody przed jej wycofaniem.
 14. Dane Osobowe będą przekazywane do USA w oparciu o Tarczę Prywatności. Jedynym podmiotem, który będzie przetwarzał dane w naszym imieniu (podmiot przetwarzający) jest Live Chat Inc.
 15. Dane Osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddawane profilowaniu w przypadku przyznawania rang Użytkownikom. Użytkownik ma prawo do uzyskania interwencji ludzkiej ze strony Współadministratorów. Szczegółowo proces ten został opisany w Regulaminie.
§4.
 1. Osobom, których dane dotyczą, przysługuje:
  1) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do Danych Osobowych;
  2) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Danych Osobowych;
  3) na podstawie art. 17 ust. RODO prawo do usunięcia Danych Osobowych;
  4) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od Współadministratorów ograniczenia Przetwarzania Danych Osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
  5) prawo do przenoszenia Danych Osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
  6) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu wobec Przetwarzania Danych Osobowych.
 2. W tym celu należy przesłać wniosek za pośrednictwem poczty e-mail na adres: [email protected] bądź pisemnie na adres: ul. Gajowicka 195, 53-150 Wrocław.
 3. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uzna, że Przetwarzanie jego Danych Osobowych narusza przepisy RODO lub powszechnie obowiązujące przepisy.
§5.
 1. Newsletter jest usługą elektroniczną dostarczania przez Współadministratorów informacji dotyczących usług oferowanych przez niego. Chcąc korzystać z dostarczanej przez Współadministratorów usługi Newslettera, Użytkownik Serwisu może wyrazić odpowiednią chęć na jego otrzymywanie podczas Rejestracji lub w każdej chwili po utworzeniu Konta o ile funkcjonalność Serwisu na to pozwala.
 2. Korzystanie z usługi Newslettera wymaga od Użytkownika zapoznania się z Polityką Prywatności.
 3. O terminie wysyłki i treści Newslettera decydują Współadministratorzy.
 4. Użytkownik Serwisu może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania Newslettera poprzez kliknięcie w link dezaktywujący znajdujący się w każdej wiadomości e-mail zawierającej Newsletter przesyłanej do Użytkownika albo poprzez zgłoszenie takiego żądania do Współadministratorów pod adresem: [email protected].
 5. Korzystamy z usługi Live Chat, której polityka prywatności znajduje się tutaj: https://www.livechatinc.com/legal/privacy-policy/
§6.
 1. Współadministratorzy za pośrednictwem Serwisu wykorzystują Pliki Cookies, czyli dane informatyczne, takie jak pliki tekstowe, które są przechowywane w Urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i są przeznaczone do korzystania ze strony.
 2. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje Plików Cookies:
  1) sesyjne – są to pliki tymczasowe, które przechowywane są w Urządzeniu Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia Serwisu lub wyłączenia Oprogramowania;
  2) stałe – są to pliki przechowywane w Urządzeniu Użytkownika przez określony w parametrach Plików Cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 3. W ramach Serwisu mogą być stosowane wszystkie lub niektóre z następujących rodzajów Plików Cookies:
  1) „niezbędne”, które umożliwiają korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu,
  2) „wydajnościowe”, które umożliwiają zbieranie informacji o sposobie korzystania z Serwisu;
  3) „funkcjonalne”, które umożliwiają zachowanie wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. poprzez język, rozmiar czcionki, wyglądu strony internetowej;
  4) „reklamowe”, które umożliwiają dostarczenie Użytkownikowi treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 4. Pliki Cookies wymienione w ust. 2 i 3 niniejszego paragrafu wykorzystywane są w celu:
  1) dostosowania zawartości Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania z Serwisu; w szczególności umożliwia to rozpoznanie i wyświetlenie Serwisu na Urządzeniu Użytkownika, dostosowanego do jego indywidualnych preferencji;
  2) tworzenie statystyk, które wspierają obserwację korzystania z Serwisu przez Użytkowników, co wpływa na ulepszenie jego struktury i treści;
  3) utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła.
 5. Stosowane w Serwisie rozwiązania są bezpieczne dla Urządzeń Użytkowników korzystających z tej strony.
 6. Oprogramowanie, z którego korzysta Użytkownik, zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie Plików Cookies w Urządzeniu Użytkownika. Użytkownik w dowolnym momencie może dokonać zmiany ustawień dotyczących Plików Cookies w ustawieniach Oprogramowania, w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę Plików Cookies bądź być informowanym o ich każdorazowym zamieszczeniu w Urządzeniu Użytkownika.
 7. Ograniczenia stosowania Plików Cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne w Serwisie.
§7.
 1. W Serwisie mogą pojawiać się linki do innych stron internetowych. Takie strony internetowe działają niezależnie od Współadministratorów i nie są w żaden sposób przez niego nadzorowane. Strony te mogą posiadać własne polityki prywatności oraz regulaminy, z którymi zalecamy się zapoznać.
 2. Współadministratorzy zastrzegają sobie prawo zmiany Polityki Prywatności poprzez opublikowanie nowej Polityki Prywatności na stronie https://proseca.pl.