[columns]
[one_half]

STRÓJ DO PRACY OPIEKUNKI

Strój w pracy Opiekunki /Opiekuna, powinien być schludny, wygodny i funkcjonalny. Podopieczni często wymagają wsparcia przy poruszaniu się lub podczas transferu. Ubranie nie powinno krępować i ograniczać ruchów. Pamiętajmy, że Opiekunowie pracują głównie na terenie domu czy mieszkania podopiecznego. Ubranie nie powinno także sprawiać problemu podczas wykonywania drobnych prac domowych, przygotowywania posiłku i wsparcia w czynnościach higienicznych pacjenta, ale też być na tyle praktyczne, aby można było w razie potrzeby wyjść w nim z domu, np. pójść na spacer, wyjść do sklepu, czy do lekarza.

Dobre wrażenie na pewno zrobi prosty, schludny i czysty ubiór. Tak będziemy wyglądać i czuć się profesjonalnie. Rodzaj ubrań nie jest narzucony odgórnie (nie stosuje się mundurka medycznego) i zależy od własnych preferencji. Nie ma to znaczenia, czy to będą jeansy, T- shirt, luźne spodnie z materiału i zwiewna koszula, długa spódnica czy dres. Ważne, aby strój nie był wyzywający. Możemy przygotować zestaw bardziej elegancki, wyjściowy, na wypadek gdyby podopieczny miał ochotę wyjść np. do kawiarni.
[/one_half]
[one_half]

Buty również uzależnione są od osobistych preferencji. Należy pamiętać o wygodnym obuwiu domowym, które pozwoli na wykonywanie swoich obowiązków. Dobrze jest upewnić się, czy senior mieszka na wsi czy w mieście i dostosować wyjściowe buty do otoczenia (na wsi mogą przydać się np. kalosze), a także do warunków atmosferycznych (w okresie letnim warto zabrać ze sobą lżejsze buty np. sandały).
[/one_half]
[/columns]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *