Kiedy zdecydujemy się na podjęcie pracy jako Opiekun Osób Starszych w Niemczech, zostaje nam już tylko znalezienie odpowiedniej oferty, według której będziemy spełniać wszystkie wymagania i która będzie zgodna z naszymi oczekiwaniami. Najwygodniej jest szukać zleceń przez Internet, gdzie ogłoszeń jest najwięcej. Dostęp do sprawdzonych i pewnych ofert ułatwią nam fora dla Opiekunek, grupy na Facebooku lub po prostu strona agencji rekrutującej Opiekunki do pracy.

Praca Opiekuna Osób starszych to zawód dla odpowiedzialnych i dobrze zorganizowanych osób, które nie mają problemów z własnym zdrowiem i potrafią radzić sobie w różnych, skomplikowanych sytuacjach. Osoby zaczynające przygodę z tym zawodem, na początek powinny zadać sobie kilka podstawowych pytań:

1. W jakim poziomie znam język niemiecki?
2. Czy mam odpowiednie predyspozycje do wykonywania tego zawodu?
3. Czy jestem gotowy/a do opieki nad Osobą cierpiącą na różne choroby, w tym nieuleczalne i takie, które postępują z wiekiem?

Kiedy już znamy odpowiedzi na te pytania i wiemy czego chcemy, możemy zabrać się za szukanie odpowiednich dla siebie ofert.

Podejmowanie pracy przez agencję jest o tyle wygodne, że zapewniona jest nam pomoc przy załatwianiu wszystkich formalności związanych z wyjazdem. Jest to legalne zatrudnienie z odprowadzaniem składek ZUS oraz ubezpieczeniem, a przy tym mamy stały kontakt z koordynatorem i całodobowy numer alarmowy w czasie odbywania zlecenia. Kiedy rekrutujemy się przez stronę agencji, istotne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Na tej podstawie konsultanci z firmy są w stanie od razu znaleźć oferty pasujące do profilu kandydata i sprawniej dopasować zlecenie pod kątem wymagań wobec Opiekunki i jej oczekiwań. Możemy też aplikować na konkretną ofertę pracy, którą znajdziemy w zakładce „Praca”. Oferty są opisane przejrzyście i uwzględnione są tam wszystkie najważniejsze informacje na temat zlecenia.

Szukanie pracy na Facebooku również nie jest skomplikowane. Wystarczy dodać się do grup związanych z pracą Opiekunek w Niemczech, gdzie czeka na nas bogata lista ofert i innych wiadomości związanych ze zleceniami i wrażeniami Opiekunek. Ogłoszenia są dodawane codziennie, a o szczegóły zawsze możemy zapytać osoby publikującej ogłoszenie w wiadomości prywatnej. Możliwe jest też aplikowanie na zlecenie poprzez funpage agencji, a jeśli mamy dodatkowe pytania dotyczące pracy to czat z pracownikiem firmy również może nam pomóc w uzyskaniu odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *