Wyjazd do pracy w Niemczech może być okazją do zwiedzenia wielu ciekawych miejsc. Jeśli mamy taką możliwość, to zaplanujmy sobie kilka wolnych dni po zleceniu i wybierzmy się we wspaniałą podroż po kraju naszych zachodnich sąsiadów.
W Niemczech jest bardzo dobra komunikacja zarówno autobusowa jak
i kolejowa, w związku z tym nie powinniśmy mieć problemu z dostaniem się
w wyznaczone miejsce.
W poniższym artykule prezentujemy miejsca, gdzie według nas warto pojechać chociaż na 1-dniową wycieczkę.

Dolina Mozeli

Miejsce to słynie z pięknych winnic i pysznego wina, które można skosztować i zakupić w miejscowych sklepikach. Ponad to samo miejsce jest piękne – otoczone wzgórzami i rzeką. Zwiedzać można je pieszo lub rowerem. Trasy mają zróżnicowaną trudność – na pewno poradzą tam sobie również osoby ze słabszą kondycją.

Zamek Neuschwanstein

Miejsce znane wszystkich pasjonatom tego rodzaju budowli. Jest niejako symbolem wyidealizowanej i romantycznej architektury i tragicznej historii jego pierwotnego właściciela. Został zbudowany w 1869 r. na polecenie bawarskiego króla Ludwika II na stromych skalnych ścianach nad rzeką Pöllat. Na pewno jest to jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków w Niemczech. Rocznie odwiedza go ok 1,5 mln turystów. Ciekawostką jest fakt, że zamkowe komnaty przyozdobione są duża ilością złota i fresków, ukazujących sceny ze średniowiecza.

Drezno

To największe miasto wschodnich Niemczech, liczące ok 1,1 mln mieszkańców. Miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji turystycznych takich jak: Zwinger, kilkadziesiąt pomnik postaci aniołów, zamek Rezydencyjny, dzielnicę Neustadt, kolejkę wąskotorową, czy kompleks pałacowo-parkowy Pillnitz. Raz w roku organizowany jest tutaj Międzynarodowy Festiwal Dixieland, podczas którego prezentowany jest stary jazz.

Heide Park Resort

Park rozrywki znajdujący się niedaleko Hamburga. Jego powierzchnia to aż 850 000 m². Założony został w 1978 roku i jest najpopularniejszym parkiem tego typu w Niemczech. Skorzystać można w nim z ponad 40 atrakcji dla dzieci i dorosłych. Największe zainteresowanie wzbudza oczywiście roller coaster. Jedna z dostępnych kolejek w czasie 2,4s rozpędza się do prędkość 100km/h – niesamowita atrakcja dla fanów adrenaliny.

Ogród zoologiczny w Monachium

Jeden z najstarszych ogrodów tego typu w Europie. Zalożony w 1911 roku i zamieszkiwany przez 19 000 zwierząt, co czyni go jednym z największych w Niemczech. Zobaczymy tam m.in.: kangury, słonie, morsy, tygrysy, małpy, surykatki, sokoły, węże i ryby tropikalne.

Jezioro Bodeńskie

Znajdujące się na pograniczu trzech państw – Austrii, Szwajcarii i Niemiec. Otaczają je Alpy, więc widoki są niesamowite, co rocznie przyciąga w ten rejon miliony turystów. Powierzchnia jeziora to 538,5 km², a najgłębsze miejsce sięga aż 254 m. jest to zbiornik wody pitnej dla 4,5 mln ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *