Wyjeżdżając na zlecenie z Polski do Niemiec trzeba mieć świadomość, że mimo graniczenia ze sobą obydwu Państw, podróż autobusem może trwać nawet kilkanaście godzin. Różnica w czasie dojazdu do Podopiecznego wynika z odległości, jaka jest pomiędzy miastem wyjazdu i miejscem docelowym. Czasami można natrafić na ofertę w przygranicznej miejscowości np. w Görlitz, a czasem 700 km dalej w Stuttgarcie, czy w Münster.
Zachowanie pozycji siedzącej w autobusie 7, czy nawet 12h nie należy do najprzyjemniejszych czynności i może być uciążliwa.
Aby podróż przebiegła komfortowo, należy się do niej odpowiednio przygotować.
W poniższym artykule podpowiadamy jak to zrobić.
Najczęściej autokary, którymi organizowane są przejazdy na zlecenia, są nowoczesne i komfortowe. Posiadają klimatyzację, toaletę i np. telewizory, aby w czasie podroży można było obejrzeć ciekawy film. Nie zawsze jednak kierowcy są skłonni do takich udogodnień. W takiej sytuacji pozostaje zdać się na własne zaopatrzenie. Polecamy na dłuższą podróż zaopatrzyć się w ulubioną gazetę, krzyżówki lub książkę. Jeśli mamy smartfona, lub mp3 – warto nagrać sobie ulubioną muzykę, w przypadku gdyby nie odpowiadało nam towarzystwo pozostałych pasażerów.
Podróżując wielopiętrowym autokarem, warto zastanowić się co będzie dla nas korzystniejsze – bliskość toalety, ładne widoki z górnych siedzeń, czy np. świeższe powietrze. Jeśli potrzebujemy częściej korzystać z toalety – wybierzmy dla siebie miejsca środkowe. Dzięki temu nie będziemy musieli przemieszczać się między pasażerami całego autobusu, by skorzystać z WC. Minusem tego miejsca w autobusie jest jednak nieprzyjemny zapach, który może się pojawić po kilku godzinach podróży. Poza tym miejsce w pobliżu toalety, jak i np. barku, jest uciążliwe pod względem tego, że co chwile ktoś będzie tamtędy przechodził.
Lubisz podziwiać widoki podczas podróży? W takim razie wybierz miejsce przy oknie. Najlepsze widoki w piętrowym autobusie to te z samego przodu na 1 piętrze. Ich minusem będzie to, że nie ma tam zasłon, które mogłyby zaciemnić Twoje miejsce podczas drzemki, ale każde miejsce ma swoje plusy
i minusy.
Masz chorobę lokomocyjną, lub czujesz się niepewnie w trasie? W takim razie wybierz miejsce z przodu., koniecznie przodem do kierunku jazdy. Dzięki temu będziesz widzieć drogę, co pozytywnie wpłynie na błędnik i poczucie panowania nad sytuacją.
W czasie podróży zapewne odczujemy głód, który w skrajnych przypadkach może spowodować mdłości.
Aby uniknąć takiej sytuacji, warto zabrać ze sobą drobne przekąski. Mogą to być np.:
- Paluszki
- Orzeszki
- Bułka słodka
- Napój – woda, lub ulubiony sok
Polecamy również zabrać ze sobą zagłówek do spania i założyć wygodne ubranie, aby w czasie podróży nie wywołać niepotrzebnych ucisków.