Niemcy to naród, który lubi celebrować swoje święta i tradycje. Dlatego też, w ciągu roku możemy tam wziąć udział w wielu imprezach oraz wydarzeniach kulturalnych i sportowych, które przyciągają turystów z całego świata. Również w okresie jesienno-zimowym możemy liczyć na wspaniałe widowiska i świetną zabawę. Poniżej przedstawiamy najciekawsze wydarzenia, które odbywają się od września do lutego.

Oktoberfest

To jedno z najpopularniejszych wydarzeń w Europie. Ta pozycja w kalendarium imprez jest obowiązkowa dla wszystkich miłośników piwa. Oktoberfest, jak sama nazwa wskazuje, powinien odbywać się w październiku, jednak festyn rozpoczyna się już pod koniec września. Impreza co roku ściąga do Monachium miliony gości. Na okoliczność tego eventu w ogromnych namiotach można spróbować piwa warzonego specjalne na tą okazję, a pochodzi ono z monachijskich browarów, m.in.: Paulaner, Augustiner czy Spaten. Podczas święta piwa, jak określają je uczestnicy wydarzenia, można nie tylko delektować się głównym spożywanym tam trunkiem, ale też zajadać się innym smakołykami, wziąć udział w paradzie strojów i pozostałych przygotowanych atrakcjach.

Pokaz świateł w Berlinie

„Festival of Lights” w Berlinie to jedno z najciekawszych widowisk w Niemczech. Wydarzenie zaczyna się w połowie października i trwa przez kilkanaście dni. W czasie trwania tego festiwalu możemy podziwiać iluminacje obiektów, w tym najpopularniejszych zabytków – Bramę Brandenburską czy Katedrę Berlińską. Widowisko możemy oglądać oczywiście w godzinach wieczornych, między godz. 19:00 a 24:00. Oglądanie pokazów jest darmowe, więc podczas spaceru po słynnych ulicach i placach Berlina możemy przy okazji zobaczyć to miasto w innej odsłonie.

Jarmarki Bożonarodzeniowe

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Niemczech są owiane bardzo długą tradycją. W wielu niemieckich miastach, w okresie przedświątecznym, czyli już od listopada, sprzedawcy zaczynają rozkładać swoje stragany i punkty gastronomiczne. Zwykle są zlokalizowane w najstarszych częściach miast. Najbardziej znane to: Weihnachtsmarkt w Kolonii, Christkindlesmarkt w Norymberdze, Striezelmarkt w Dreźnie, Weihnachtsmarkt w Lipsku, Gendarmenmarkt w Berlinie, Barockweihnachtsmarkt w Ludwigsburgu czy Christkindlesmarkt w Augsburgu. Jarmarkom zwykle towarzyszą koncerty, prezentacje szopek bożonarodzeniowych, wesołe miasteczka, itp. Najbardziej jednak turystów przyciąga tam wspaniała, świąteczna atmosfera i możliwość kupienia lokalnych specjałów kulinarnych czy unikalnych wyrobów rękodzielniczych.

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich

Niemcy słyną z zamiłowania do skoków narciarskich, w związku z czym dysponują świetnymi obiektami, na których można organizować największe światowe zawody w tej dyscyplinie. Rokrocznie 1 stycznia możemy więc kibicować ulubionym skoczkom na zawodach Pucharu Świata w Garmisch-Partenkirchen w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Natomiast w lutym możemy wybrać się do Willingen, gdzie również odbywają się zawody Pucharu Świata i można dopingować najlepszych sportowców.

Berlinale

Co roku w lutym, w Berlinie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy zwany Berlinale. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Europie, gdzie przybywają znani aktorzy i aktorki z całego świata. Podczas festiwalu przyznawane są nagrody – Złote i Srebrne Niedźwiedzie, dla najlepszych filmów, reżyserów, aktorów czy scenarzystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *