Wyjeżdżając na zlecenie do Niemiec, warto przy okazji zwiedzić miejsca, które odegrały w historii tego kraju ogromne znaczenie.
Jednym z nich jest zdecydowanie stolica, czyli Berlin. Zamieszkiwany przez prawie 4 mln osób, jest drugim w Europie miastem pod względem liczby obywateli.
Historia miasta sięga XIII wieku, a funkcję stolicy kraju, Berlin przyjmował kilka razy, w tym ostatecznie został mu nadany ten tytuł w 1990 roku i tak zostało po dziś dzień.
Miasto położone jest we wschodniej części kraju, skąd blisko jest do zachodnio-północnej części Polski – odległość do Szczecina wynosi jedyne 140 km.
Berlin wypełniony jest miejscami, które warto zwiedzić. Mieści się w nim wiele zabytków, muzeów, instytucji kultury i przepięknych ogrodów.
Najpopularniejsze atrakcje turystyczne, to:

Brama Brandenburska

Wybudowana w latach 1788-1791, jest symbolem Pokoju i Wolności. Większość turystów odwiedza to miejsce w celu,
zrobienia sobie zdjęcia przy bramie.

AquaDom

To największe na świecie akwarium rodzaju cylindrycznego, które znajduje się w hotelu Radisson Blu. Ma ono wysokość 16 metrów i 12 metrów średnicy. W środku znajduje się około miliona litrów wody, które umożliwiają funkcjonowanie w środku 50 gatunków ryb, których jest tam aż 1.5 tysiąca! Konstrukcja jest niesamowita i na pewno warto zobaczyć ją na żywo.

Wieża telewizyjna – Fernsehturm

Marzy Ci się zjedzenie obiadu bliżej nieba? Masz taką możliwość w Niemczech! Wieża ma aż 368 metrów, a na 203 metrze mieści się taras widokowy
z restauracją, która obraca się wokół własnej osi. Pełen obrót trwa około pól godziny, podczas którego można zamówić wykwintne danie obiadowe. Można tam również wypić pyszną kawę.

Mur Berliński

Ma ok 156 km i był zbudowany w celu oddzielenia Berlina Zachodniego od Berlina wschodniego podczas zimnej wojny.
Obecnie można iść jego szlakiem, który tworzy pełną pętlę.
Powstało również Muzeum Muru berlińskiego w Berlinie.

Reichstag

Niemiecki Parlament, stanowiący piękna budowlę z XIX wieku. Zbudowany jest w stylu neorenesansowym, do tego dodana została charakterystyczna kopuła ze szkła, co w połączeniu stanowi zachwycającą turystów z całego świata budowlę. Jest to jedno z popularniejszych miejsc w stolicy, chociażby ze względu na widoki, które rozprzestrzeniają się z platformy widokowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *