– Opieka osób starszych

+48 71 712 88 66

Słówko na dziś:
der Wäscheständer
suszarka na pranie
X
Znajomość języka niemieckiego pozwala na swobodną komunikację z podopiecznym i jego rodziną. Opiekunka seniora w Niemczech powinna potrafić swobodnie przeprowadzić z nimi prostą rozmowę. Brak znajomości języka w kraju, w którym się przebywa, może spowodować niezadowolenie z pracy oraz frustrację.

%name Lekcje niemieckiego %name Lekcje niemieckiego %name Lekcje niemieckiego %name Lekcje niemieckiego

Chcesz otrzymać niemieckie słówko z tłumaczeniem?

Pomożemy Ci opanować język!
Kliknij poniższy przycisk i odbieraj od nas słówka w Messengerze.

%name Lekcje niemieckiego %name Lekcje niemieckiego

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech wiąże się z codzienną komunikacją – zarówno z podopiecznym i jego rodziną, jak i z osobami z najbliższego otoczenia, z którymi Opiekunka spotyka się każdego dnia (np. lekarze lub osoby pracujące w sklepach czy aptekach). Porozumiewanie się z podopiecznym wiąże się z koniecznością pytania o jego samopoczucie, sposób spędzania wolnego czasu lub o posiłki. Jeśli potrafisz rozmawiać z podopiecznym, zarówno on jak i jego rodzina nabiorą większego zaufania do Ciebie.

Znajomość języka niemieckiego jest jednym z kryteriów, które należy spełnić podczas składania aplikacji na stanowisko Opiekunki lub Opiekuna osób starszych w Niemczech. Zwykle jest tak, że im wyższy poziom znajomości języka obcego, tym większa szansa na wyższe zarobki. Krótko mówiąc – nauka języka niemieckiego to inwestycja w siebie. Zachęcamy do korzystania z udostępnianych przez nas słowniczków, dzięki którym możesz bezpłatnie szkolić swoją znajomość języka niemieckiego.

Top